מילי שטוקפיש

"לפני שנים מצאתי את עצמי פורשת מחיי המוכרים ופונה לדרך של חיפוש. אז, לא באמת ידעתי מה אני מחפשת אבל משהו בתוכי ביקש לעצמו מפגש עם ה"ברור יותר להיותי". החיפוש הזה הפגיש אותי עם "מחפשים" רבים, עם התהיות בדרך ועם האופנים והגוונים השונים שיש לחיפוש אחר משמעות ויעד לחיים שלמים-אישיים ומקצועיים. בהמשך פניתי לחקירה אישית  ולמחקר שהגדיר את שלבי החיפוש והשינוי שאנשים חווים בעקבותיו. מאז אני מציעה בית  לאנשים המבקשים לעצמם מקום בטוח לחיפוש, תהיה, וגילום להיותם האישי והמקצועי השלם- זה בית המנכיח את הייתכנות והתקווה לכל מי שמבקש לחפש את דרכו חזרה אל עצמו ואל הקיים סביבו, זה בית  שפרט וקבוצה מעורסלים בהוויה של חיים ולמידה."

 

מילי שטוקפיש הינה בעלת תואר שני בתחומי הבריאות, האומנויות והנחיית קבוצות, לומדת ומתרגלת את גישת האנליזה היונגיאנית עם פרטים וקבוצות. עוסקת בחקירה והנחלת הזיקה בין תהליכים יצירתיים ותהליכים טרנספורמטיביים. בתחומים אלה השתתפה בכנסים וכתבה מאמרים. בעבודתה מילי משלבת גישות ואלמנטים מתחומי בריאות הגוף והנפש, ריפוי ורוח,  ההבעה ביצירה ותהליכי התפתחות ושינוי בקבוצות. מילי מנחה ומדריכה מנחי קבוצות  ומלמדת מטפלים, מנחים, אנשי חינוך וצוותי רווחה. מטפלת ומדריכה פרטנית.

תמונה מילי.jpg

אורי אבן-זהב

בעלת תואר שני בפסיכותרפיה טרנספרסונלית מאוניברסיטת De Montfort, אנגליה.

קליניקה פרטית ברמה"ש לטיפול פרטני, זוגי ומשפחתי; מדריכה מטפלים ומנחי קבוצות; מנחה קבוצות בארגונים, במערכת החינוך ולקהל הרחב; ליווי אישי למנהלים; מרצה במסגרות שונות בנושא הנחיית קבוצות ופסיכולוגיה טרנספרסונלית.

תמונה מילי.jpg

אורית ונטורה חן

 

תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית וקלינית באוניברסיטה העברית, לצד עיסוק רב שנים בכוריאוגרפיה ובהוראת ריקוד.

מנהלת המסלול האינטגרטיבי להכשרת מנחי קבוצות בגישות הוליסטיות ורוחניות  ואת המרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות ומייסדת המרכז להבעה הוליסטית ברעננה.

תמונה מילי.jpg

אורית שרת פורטר

 

פסיכותרפיסטית בעלת תואר שני בהנחיית קבוצות בשילוב אמנויות. תואר ראשון בתנועה ומחול, עוסקת בכתיבה.

מלמדת הנחיית קבוצות  הלכה למעשה תוך שילוב בין למידה תיאורטית והתנסות מעשית חוויתית. שמה דגש, על יצירת אקלים קבוצה המאפשר פניות ללמידה והתפתחות, על מתן מקום וביטוי אישי,  סדנאות - תנועה בקבוצה. על הכרות עם תהליכים בהתפתחות הקבוצה והשפעתם על יחסי הגומלין המתקיימים בין הפרט, הקבוצה והמנחה ועל התנסות בתקשורת מקרבת ואפקטיבית.

תמונה מילי.jpg

אלהיה אייל מור

 

מורה ומנחה קבוצות למיינדפולנס ולדרך הבודהיסטית, מטפלת בהאקומי, יוצרת בין תחומית ומספרת סיפורים.

אלהיה היא תלמידה ומורה בדרך הבודהיסטית, דרך השחרור. היא מתרגלת מיינדפולנס ודהרמה (הגות בודהיסטית) מעל 25 שנה ומלמדת בעמותת תובנה ומסגרות נוספות בארץ ובעולם. היא מורה מוסמכת ל MBSR (הפחתת מתחים באמצעות מיינדפולנס), מלמדת במגוון רחב של מסגרות פרטיות וציבוריות ברחבי הארץ ועובדת עם מכון מודע למיינדפולנס, חברה ומדע, בהנחיית השתלמויות ופיתוח תכניות מיינדפולנס לצוותי חינוך וניהול. במקביל לשנותיה כמתרגלת מיינדפולנס ודהרמה, אלהיה חקרה ועודנה חוקרת את עולם ההבעה והיצירה על שלל גווניו. היא מספרת סיפורים במקצועה, בעלת M.A בדרמה תרפיה ואוהבת שירה מושבעת. תהליכי יצירה מרתקים אותה כמו גם השילוב בין מדיטציה להבעה אמנותית. ניתן לומר שהיא מתעניינת בכל מה שעוזר לנו לחיות חיים מלאים, חופשיים ואוהבים יותר. כבר שנים שרוחניות ומודעות, אומנות ויצירתיות שזורים בחייה ככלים שלובים, כחלקים בלתי נפרדים מאותו סיפור.

תמונה מילי.jpg

ד"ר אפרת לוי

 

פסיכותרפיסטית בעלת תואר שני בהנחיית קבוצות בשילוב אמנויות. תואר ראשון בתנועה ומחול, עוסקת בכתיבה.

פסיכותרפיסטית בעלת תואר שני בהנחיית קבוצות  בשילוב אמנויות. תואר ראשון בתנועה ומחול, עוסקת בכתיבה.

תמונה מילי.jpg

דב אבן זהב

 

פסיכולוג, מומחה בכיר־מדריך מוכר ע"י הסתדרות הפסיכולוגים ומשרד הבריאות. מ.א. אוניברסיטת ת"א.

מרצה בתוכניות שונות להכשרת מטפלים ומנחי קבוצות - בית הספר מרכזי לעו"ס, התוכנית ללימודים מתקדמים סמינר הקיבוצים, מכללת רידמן, ועוד מדריך (סופרוויז'ן) למטפלים ולמנחי קבוצות. קליניקה פרטית ברמת השרון. עבודה עם יחידים, זוגות, הורים וקבוצות עבודה בארגונים - הנחיית מנהלים, בניית אקלים דיאלוגי, יחסי צוות, יחסים בין קבוצתיים. מאמין בכוחו של מפגש אנושי אותנטי לעורר תהליכי שינוי, התפתחות והתקרבות לעצמי ולחיים במלואם.

תמונה מילי.jpg

דפנה שלם

 

ביבליותרפיסטית ופסיכותרפיסטית יונגיאנית. בוגרת תואר ראשון בספרות אנגלית ובפסיכולוגיה, מוסמכת תואר שני בחינוך, בוגרת המסלול לביבליותרפיה בבית ברל.

מוסמכת התוכנית לפסיכותרפיה יונגיאנית בסמינר הקיבוצים. בעלת קליניקה לטיפול במבוגרים בהרצליה, חברת צוות המרכז הישראלי לביבליותרפיה. בעלת ניסיון בטיפול בנפגעי טראומה מינית, הגיל השלישי, מעברים, מתמחה בתהליכי השתנות, הסתגלות וצמיחה בגילאי ארבעים פלוס, כותבת את הבלוג השבועי "מה יונג היה אומר על זה?" בקבוצת המטפלים בפייסבוק של מכון טמיר. 

תמונה מילי.jpg

ד"ר מיכאלה (מיכי) מעוז

 

פסיכותרפיסטית גופנית, חברה ב – EABP, ILABP - האיגוד האירופאי והישראלי לפסיכותרפיה גופנית. מנחה קבוצות. מלמדת ב'קריה האקדמית – אונו' במסגרת תואר שני ובמרכז להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות. מנחה קבוצות של יועצות חינוכיות מטעם משרד החינוך – שפ"י, ושל עברייני תעבורה מטעם עמותת אור-ירוק. נותנת הדרכות בתחום הקבוצות והפסיכותרפיה הגופנית ובעלת קליניקה פרטית.

מאמינה כי אנו מהווים מכלול של גוף, רגש, חשיבה ובכולנו – נשמה, וכי עלינו לחיות באופן מווסת רבדים אלו. מביאה זאת לידי ביטוי בכל מפגש – עם עצמי, עם אחרים, בקבוצה ובחדר הטיפולים. מאמינה כי אנו יצורים חברתיים מחפשי קשר, ולכן, עבודה בקבוצה מעצימה, מהווה 'מעבדה' לזיהוי ושינוי דפוסים ומאפשרת לימוד עמוק יותר את עצמנו. מחויבת להכיר את עצמי יותר בכל יום, ליישם את שאני מציעה למטופלי ולהעמיק את תחומי הידע שלי. וכל זאת – בענווה.

תמונה מילי.jpg

מרית מילשטיין יפה

 

מטפלת בפסיכודרמה ושילוב אומנויות. מדריכה. אנליטיקאית קבוצתית. מגוונת בשילוב אומנויות. משברי חיים, שכול, הפרעות אכילה.

יו"ר המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית. מלמדת ומדריכה בסמינר הקיבוצים, מכללת וינגייט, בתוכניות הנחיית קבוצות  בש.פ.י. מנחה סדנאות למידה חוויתית לארגונים וקבוצות גדולות. מטפלת אישית, משפחתית וקבוצתית ומדריכה במרפאה להפרעות אכילה לילדים ונוער בבית חולים תה"ש, מנחה קבוצה גדולה מתמשכת בבי"ח מזרע, מנחה קבוצות שכול במשרד הביטחון. מטפלת אישית וקבוצתית במבוגרים ומתבגרים משפחות והדרכת הורים בקליניקה פרטית בגבעת שמואל ובתל אביב.

תמונה מילי.jpg

ענת מירב

 

בעלת תואר ראשון בהצטיינות בצילום וחינוך במכללת ויצו בחיפה, בוגרת לימודי טיפול במגע במכללת רידמן, במקביל למדתי במכללת וינגייט והוסמכתי כ CMA – אנליסטית של תנועה בשיטת לאבאן-בארטנייף  מטעם LIMS בניו-יורק.

כל לימודיי אלה פתחו לי צוהר לנדבך חשוב בעבודה גופנית – ההשפעה הדו-כיוונית של הגוף על הנפש, של הנפש על הגוף ומקומה המשמעותי של התנועה בחיינו כמפתח לשינוי דפוסי התנהגות וליצירת חיים בעלי מנעד עשיר של גוונים וכיוונים.
 
מלמדת מחול תנועה ופילאטיס באוריינטציה של התפתחות אישית ומודעות גופנית במכללת גליל מערבי בעכו, מנחה תהליכי יצירה במרכז להנחיית קבוצות בוינגייט ומצלמת עבור מגמת המחול של התיכון לאמנויות "רעות" בחיפה.
בקליניקה שלי אני מטפלת בקרניו-סקראל וביצירת תהליכי שינוי ומודעות באמצעות גוף ותנועה.

תמונה מילי.jpg

ד"ר צילה זן-בר צור

 

בעלת תואר שלישי בפולקלור מטעם האוניברסיטה העברית. מתמקדת בחקר טקסי נשים ושאמאניזם באסיה התיכונה. עבודת הדוקטור שלה הייתה בנושא: 'תפישת הנשיות וביטוייה הפולקלוריים אצל נשים יהודיות יוצאות אפגאניסתן בישראל". היא מנחה טקסים במעגל החיים כמו טקסי ה'נזיד האדום' – טקסי חניכה לבנות מצווה וטקסי 'תיק הרפואה והחיה הפצועה' לנשים בשלב הבתר-פריון.

"בערוב ימיה נתנה לי סבתי ספר פתגמים ומשלי חכמה ופתגמה בעבורי פתגם בשפת הדַרִי: 'זַנְ-י פִּיר מֶסְלֶ-י נֶוֶשְתֶּה בְּרָא-יֶה דוֹחְ'תָּר' – 'אישה קשישה היא כמו מגילה בעבור הבת הצעירה'. ברבות השנים הבנתי שפירוש המילה 'נֶוֶשְתֶּה' הוא גם מגילה וגם קמע הגנה. חכמת הנשים הקשישות, חכמת הסבתות, חכמת האמהות והאבות הקדומים, הם לדידי עקבות מסע שהשאירו לנו הקדומים על פני מישורי החיים. עקבות של למידה ודעת, של מסורות ריפוי, של יצירה וחזון. לעתים העקבות הם מפורשים ולעתים הם רזים וסודות המבקשים להתפענח. כך ואחרת, חכמת הקדומים היא הון תרבותי שאנו יורשים מדור לדור ואני ראויים לחכמה הזאת שתשרת אותנו בכל מעגלי החיים. מתוך אמונה וחזון אני רואה עצמי כמתווכת תרבותית, בין הקדום לכאן ועכשיו, בין השבטי של פעם לקבוצתי וליחיד של היום, בין הגנוז לנגלה. מתווכת באמצעות סיפורי עם ונפש, באמצעות מסעות במפות ונופים שאמאניים ובאמצעות פורמולות תרבותיות של ידע קדום. אני מזמינה אתכם לצאת עימי למסעות בהם נמצא את האוצרות התרבותיים והרוחניים שהותירו לנו הקדומים ולחנוך יחדיו את היותנו מנחי דרך וקבוצות".

תמונה מילי.jpg

רחל צחור

 

Rachelle Palnick Tsachor approaches life through movement.

She is a certified Laban Movement Analyst, a Registered Somatic Movement Therapist, and a group facilitator for Mind-Body Medicine Skills groups, certified by the Center for Mind-Body Medicine.Rachelle works with individuals and groups on a wide range of goals, such as mind/body connections, expression, non-verbal communication, and skills for addressing pain, chronic conditions, and developmental challenges. A certified Teacher of the Alexander Technique, Rachelle earned her BFA in dance at Juilliard, her MA in Dance/Movement Research at CUNY. She developed and teaches somatic movement and mind-body courses at theUniversity of Iowa and is senior research faculty at the Laban/Bartenieff Institute ofMovement Studies in New York City, where she developed the program to trainSomatic Movement Therapists. Rachelle’s current research is in the bodily expression of emotion.

רחל צחור.jpg

תומר בשן

 

מטפל בתנועה (MA DMT), פסיכותרפיסט בגישת האקומי, פיזיותרפיסט מוסמך (BPT), מטפל שיאצו. מורה מוסמך למיינדפולנס בגישת MBSR ולצ'י קונג, בוגר לימודי אנליזה בתנועה בגישת לאבאן.

מלמד שילוב בין מדיטציה, תנועה וטיפול במכון "מודע", "פסיכודהרמה", עמותת "תובנה", ו"המרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות" בווינגייט. מאמין שלכל אחד יש דרך ייחודית להיות, לחוות, ולהתבטא בעולם, ושיש יופי עמוק בכל המגוון. חוקר כיצד ניתן להזין ולתמוך בחוויית החיים המלאה במפגש פרטני וקבוצתי. תומר בשן- מטפל בתנועה (MA DMT), פסיכותרפיסט בגישת האקומי, פיזיותרפיסט מוסמך (BPT), מטפל שיאצו. מורה מוסמך למיינדפולנס בגישת MBSR ולצ'י קונג, בוגר לימודי אנליזה בתנועה בגישת לאבאן. מלמד שילוב בין מדיטציה, תנועה וטיפול במכון "מודע", "פסיכודהרמה", עמותת "תובנה", ו"המרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות" בווינגייט. מאמין שלכל אחד יש דרך ייחודית להיות, לחוות, ולהתבטא בעולם, ושיש יופי עמוק בכל המגוון. חוקר כיצד ניתן להזין ולתמוך בחוויית החיים המלאה במפגש פרטני וקבוצתי.

תמונה מילי.jpg