הסמכה בניתוח תנועה בגישת לאבאן-ברטנייף


ניתנת ע"י המרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות בווינגייט,

בשיתוף פעולה עם מרכז לאבאן ללימודי תנועה בניו יורק (LIMS NYC)

 

image01

 

English materials for the introduction courses

English materials for the Laban-Bartenieff certification program

 


תנועה כחוויה טרנספורמטיבית

מהרגעים הראשונים שלנו, אנו חווים את העולם ומתקשרים את הצרכים שלנו דרך תנועה. הרגשות שלנו נחווים באופן גופני, ומקור תחושת ההעצמה שלנו הוא בפעולה הגופנית. במערכות יחסית מרבית התקשורת אינה מילולית. מחקרים מראים שתנועה היא רכיב מפתח בשינוי וטרנספורמציה. שינוי תבניות התנועה שלנו משפיע על מערכות היחסים, החוויות והרגשות שלנו.

לימודי תנועה לפי לאבאן (LMS) מוכרים כסטנדרט בינלאומי להבנת משמעות התנועה בחיינו. ממש כפי ששפה מדוברת בנויה ומתוקשרת דרך תחביר, כך LMS כוללים את המרכיבים הבסיסיים (או ה"תחביר") של תקשורת לא מילולית, מאפשרים ומעצימים אותנו דרך נתינת שם לחוויה, זיהוי תבניות ויצירת שינוי דרך חוויה הוליסטית. שפת התנועה יכולה לשמש לפתרון סכסוכים, דינמיקה קבוצתית, בניית צוות, והנהגה, וכן בטיפול, אימון וחינוך. הצטרפו אלינו על מנת לשלב שפה עוצמתית וטרנספורמטיבית זו בעבודתכם.

 

LIMS

מרכז לאבאן / ברטנייף ללימודי תנועה, LIMS®, הינו ארגון חינוכי ללא מטרת רווח, ממוקם בניו-יורק ובעל רשת בינלאומית של אנשי מקצוע בתחום התנועה. 

אנו מכשירים מטפלים, מורים ומאמנים בתחום התנועה מזה 30 שנה. הרשת הבינלאומית שלנו כוללת מעל 1,000 מוסמכים בניתוח תנועה (CMA), שמשתמשים בניתוח התנועה בעולם מגוון ומשתנה תמידית, יוצרים שינוי באופן בו אנשים מופיעים, מתקשרים, צופים, לומדים ומנהלים מו"מ. אנו גאים בהשפעה שיש לבוגרים שלנו בתחומים מגוונים כמו בריאות, אומנויות הבמה, ספורט, חינוך, דיפלומטיה, לימודי מנהיגות ותקשורת.

ממחקר על איך ילדים לומדים בחדרי הכיתה ועד תצפיות ופרשנות על מועמדים פוליטיים, מתוכנית תנועה המבוססת על נוירו-פיסיולוגיה עבור חולי פרקינסון ועד התערבויות מבוססות תנועה עם נשים בכפרים מרוחקים, מפתרון קונפליקטים ועד פרויקטים של ניתוח תנועה מצולם וממוחשב - מוסמכי CMA  יוצרים שינוי עמוק בהיקף עולמי.

  

התוכנית וההסמכה:

תוכנית ההכשרה היא מקצועית ובסופה מקבלים הסמכה באנליזה של תנועה (CMA - Certified Movement Analyst). התכנית כוללת לימוד של אנליזת התנועה של לאבאן, יסודות ברטנייף, התיאוריה של לאבאן, הכשרה בהתבוננות, וסמינר העוסק בהתפתחות השיטה ובשימושיה המגוונים. התנסות תנועתית היא חלק מרכזי בכל שיעור ומאפשרת לסטודנטים לחוות בעצמם את תהליך השינוי של הקישורים הגופניים, האיכויות המועדפות ואינטגרציה של התפיסה. השיעורים כוללים תנועה, דיון, עבודה קבוצתית, התבוננות בעצמי ובאחרים, סיורים, ניתוחים בוידאו ותיעוד. במהלך ההכשרה ישנם מספר פרויקטים אישיים ובסופם פרוייקט סיום המשלב תיאוריה, התבוננות, התנסויות תנועתיות. הכיתה היא קטנה (מקסימום 16 משתתפים) ומודרכת תמיד על ידי איש סגל בכיר מ-LIMS ומורים נוספים.

תוכנית הלימודים בנויה מארבעה מודולים שיועברו על ידי שתי מורות בכירות מ-LIMS NYC בסיוע שתי ישראליות מוסמכות CMA. התכנית תימשך כשנתיים, לבוגרי התוכנית תינתן תעודת CMA- Certified Movement Analyst מטעם NYC  LIMS

התוכנית תתקיים בעברית ובאנגלית. תרגום סימולטני לשתי השפות ינתן לפי הצורך

 

 לאורך השנה הקרובה (עד לפתיחת התכנית בקיץ 2017) יתקיימו סדנאות היכרות וטעימה - לפרטים והרשמה 


לפרטים והרשמה:

המרכז הישראלי להנחייה אינטגרטיבית   כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

מיכל זכות - 054-6355514   כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת


טופס הרשמה לתוכנית המלאה